Kurtuluş yok tek başına! Kod-A ve DHL direnişlerine kitlesel ziyaretimiz

Bugün 25 kişilik üye grubumuzla Kod-A ve DHL direnişlerini ziyaret ettik. Güzel ve anlamlı bir gün oldu.

Geçen hafta yaptığımız çağrı cevapsız kalmadı. Hafta içi gündüz saati, vardiyalarına uyanlardan küçümsenmeyecek sayıda üyemiz, çağrıya kıymet verdi ve bir hafta içinde ziyareti örgütledik. Hakan kardeşimizin dediği gibi üye dostlarımız, “hakları gasp edilmiş işçi kardeşleri”ne destek vermeyi görev bildiler.

Öğlen 12’ye doğru direniş çadırının biraz yukarısında toplanıp aşağıya doğru sloganlarla yürümeye başladık. Pankartımızda şöyle yazıyordu: Patronlara karşı işçiler birlikte güçlü! Kod-A işçisi yalnız değildir.

Sosyal-İş genel başkanı Metin Ebetürk dahil olmak üzere Sosyal-İş yöneticileri ve direnişçi Kod-A işçileri bizleri karşıladı.

Birlikte sloganlar attıktan sonra Merter Şube Başkanımız Asalettin Aslanoğlu ve Metin Ebetürk kısa birer konuşma yaptı. Üyelerimiz adına Mehmet kardeşimiz de duygularını dile getirdi. Ardından direnişçi işçilerden hikayelerini dinledik, sohbet ettik, kaynaştık.

Ardından Kod-A işçileriyle hep birlikte az aşağıdaki DHL direnişine sloganlarla yürüdük.

Orada da TÜMTİS’in örgütlenmeden sorumlu genel sekreteri Muharrem Yıldırım ve direnişçi DHL işçileri bizi bekliyordu.

Şube başkanımız ve Muharrem Bey’in selamlama konuşmalarının ardından, Adem kardeşimiz de bizler adına söz alıp duygularını paylaştı. Ardından direnişçi işçiler ve Muharrem Bey’le sohbete daldık, direnişlerinin hikayesini dinledik.

Bundan sonra inşallah bu tip ziyaretleri ve etkinlikleri daha sık yapacağız. Üyelerimizin ilgisi, katılımı ve heyecanı bize umut ve enerji verdi. Gelen dostların heyecanı da gözlerinden okunuyordu.

Kod-A ve DHL işçilerinin mücadelelerini bundan sonra da takip edeceğiz. Bize bir görev düştüğünde, dayanışma çağrısı geldiğinde yanlarında olacağız.

Bu bir sınıf mücadelesi, ve anlatılan hepimizin hikayesi…

Onlar kazanınca biz de kazanacağız. Biz kazanınca onlar da…

Bu yolda, birlik, mücadele ve dayanışma, yolumuzu aydınlatan ilkelerimiz olsun!

Facebooktwitter

Yorumlara kapatılmıştır.